Dlaczego mam bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa z promieniowaniem do lewej nogi?
Mam 37, od dłuższego czasu mam okropne bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa z promieniowaniem do lewej nogi. rechabilitacja, zastrzyki to tylko chwilowa ulga w bólu. Lekarz skierował mnie na MR. Trochę mnie ten wynik przeraża więc proszę o wyjaśnienie. Czy to coś poważnego, czy grozi mi operacja? Wynik rezonansu. Cechy lumbalizacji kręgu S1 z wytworzeniem wąskiego krążka międzykręgowego S1/2. Na tym poziomie lewoboczna wypuklina krążka międzykręgowego wpuklająca się w lewy otwór międzykręgowy bez cech ucisku elementów nerwowych. Na poziomie L5/S1 szeroka wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy, uciskająca lewy korzeń nerwowy i dochodząca do prawego korzenia nerwowego oraz obustronnie wpuklająca się w otwory międzykręgowe. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tym poziomie spada do około 7mm w linii środkowej. Na poziomie L4/5 szeroka wypuklina krążka międzykręgowego modelująca worek oponowy. Dehydratacja w/w krążków. Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych obustronnie z pogrubieniem więzadeł żółtych. Drobne guzki Schmorla na poziomach Th11/12L1. Spłycenie lordozy lędźwiowej. Poziome ustawienie kości krzyżowej.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Pani objawy są najpewniej spowodowane uciskiem krążków międzykręgowych na rdzeń kręgowy. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie. Możliwe, że w dalszym leczeniu konieczny będzie zabieg operacyjny. Pozdrawiam!