Dlaczego mam bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa z promieniowaniem do lewej nogi?

Mam 37, od dłuższego czasu mam okropne bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa z promieniowaniem do lewej nogi. rechabilitacja, zastrzyki to tylko chwilowa ulga w bólu. Lekarz skierował mnie na MR. Trochę mnie ten wynik przeraża więc proszę o wyjaśnienie. Czy to coś poważnego, czy grozi mi operacja? Wynik rezonansu. Cechy lumbalizacji kręgu S1 z wytworzeniem wąskiego krążka międzykręgowego S1/2. Na tym poziomie lewoboczna wypuklina krążka międzykręgowego wpuklająca się w lewy otwór międzykręgowy bez cech ucisku elementów nerwowych. Na poziomie L5/S1 szeroka wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy, uciskająca lewy korzeń nerwowy i dochodząca do prawego korzenia nerwowego oraz obustronnie wpuklająca się w otwory międzykręgowe. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tym poziomie spada do około 7mm w linii środkowej. Na poziomie L4/5 szeroka wypuklina krążka międzykręgowego modelująca worek oponowy. Dehydratacja w/w krążków. Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych obustronnie z pogrubieniem więzadeł żółtych. Drobne guzki Schmorla na poziomach Th11/12L1. Spłycenie lordozy lędźwiowej. Poziome ustawienie kości krzyżowej.

Lek. Michał Lenard

Pani objawy są najpewniej spowodowane uciskiem krążków międzykręgowych na rdzeń kręgowy. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie. Możliwe, że w dalszym leczeniu konieczny będzie zabieg operacyjny. Pozdrawiam!