Wynik poziomu TSH do analizy

Proszę o pomoc,przed chwilą odebrałem wynik żony z TSH 40,810uIU/ml ,a 13 listopada było 0,602 proszę o możliwą szybką odpowiedż

Witam,

Poziom TSH jest za wysoki, co najprawdopodobniej świadczy o niedoczynności tarczycy. Jesli zona już się z tego powodu leczy, to powinna zwiększyć dawkę tyroksyny. Inna opcja, to taka, że zona leczyła się z powodu nadczynności tarczycy i nieco przedawkowała tyreostatyk - wówczas należałoby go na jakiś czas odstawić. Proszę udać się do lekarza, który zaleci odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz