Wynik rezonansu magnetycznego u 52-letniej kobiety
Skrzywienie osi krL-S Ww lewo.Wita,mój opis rezonasu to:na poziomie L4-5 obniżenie i dehybracja krążka międzykręgowego z jego okrężną wypukliną,symetrycznie spłycajaca otwory boczne.Przebudowa okołoboczna typ 1.Na poziomie L5-S1 znaczna resorpcja krążka międzykręgowego z następowym niewielkim symetrycznym zwężeniem otworów bocznych .Proszę o jakąś informacje,bo nie bardzo rozumiem i czy mam sie martwić.

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Należy skonsultować się z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.