Wynik RM glowy 8-letniej córki

Witam serdecznie, odebrałam dziś wyniki 8-letniej córki z RM glowy bez kontrastu ze względu na nieznaną przyczynę upośledzenia umysłowego intelektualnie stopnia lekkiego i ADHD. Bardzo prosiłabym o interpretację wyniku: Opis: W istocie białej prawej okolicy czolowo- ciemieniowej widoczne są pojedyncze drobne obszary podwyzszonej intensywnosci sygnału SI w obrazach T2 zal. oraz sekw. FLAIR- obraz niespecyficzny, w różnicowaniu przewlekłe zmiany na tle przejściowego niedotlenienia okoloporodowego. Poza tym struktury mozgowia bez widocznych zmian ogniskowych, bez cech restrykcji dyfuzji w DWI. Układ komorowy położony posrodkowo, dość symetryczny, nie poszerzony. Struktury środkowe nieprzemieszczone Okolica przysadki mozgowej; kompleksy nerwów VII, VIII- bez uchwytnych badaniem nieprawidłowości. Zatoki oboczne nosa oraz komórki wyrostkow sutkowatych kości skroniowych prawidłowo upowietrzone. Wnioski: opisywane zmiany- obraz niespecyficzny, w różnicowaniu przewlekłe zmiany na tle przejściowego niedotlenienia okoloporodowego. Poza tym bez obraz struktur mozgowia bez uchwytnych nieprawidłowości. Bardzo proszę o interpretację i pomoc. Z góry bardzo dziękuję.

W badaniu opisane są niespecyficzne zmiany tkanki mózgowej po przebytym niedotlenieniu okołoporodowym bez innych nieprawidłowości. Z wynikiem badania najlepiej udać się do neurologa dziecięcego prowadzącego córkę.