Jak. odczytać ten wynik badania mr głowy i kręgosłupa?

Witam, mam 37 lat.. od kilku lat epizody z niespecyficznymi zawrotami głowy..uczucie odurzenia, osłabienia, zaburzenia w ostrości widzenia, senność..taki stan mam już 5 raz..trwa to ok 1,5 msc..okulistycznie i laryngologicznie było do tej pory w porządku, zaburzenia błędnika wykluczone, podczas objawów biorę betaserc, choc trudno mi stwierdzić na ile pomaga.. Przy ostatnim epizodzie pojawiły się także 3 mroczki na prawym oku. Ogólnie mam małopłytkowość, ale na poziomie 100 tys płytek, jestem pod pieką hematologa. Wizytę u neurologa mam pod koniec sierpnia, mam świeże wyniki MRI. Uprzejmie proszę o interpretację lub nakierowanie mnie co mogę jeszcze zrobić? DANE KLINICZNE: zawroty głowy. Dyskopatia szyjna. TECHNIKA BADANIA: badanie MR głowy oraz odc. szyjnego kręgosłupa, bez kontrastu iv. Obrazy T1 zal., T2 zal.; sekw. FLAIR, DWI, fs; projekcje osiowe, strzałkowe, czołowe. Dodano obrazy celowane na okolicę CPA. OPIS: W istocie białej obu półkul mózgu widoczne są pojedyncze drobne obszary podwyższonej intensywności sygnału (SI) w obrazach T2 zal. oraz sekw. FLAIR- obraz odpowiada najpewniej zmianom o charakterze niespecyficznego, przewlekłego naczyniopochodnego uszkodzenia oraz nie przedstawia dysproporcji w odniesieniu do wieku pacjenta. Poza tym struktury mózgowia bez widocznych zmian ogniskowych, bez cech restrykcji dyfuzji w DWI. Układ komorowy położony pośrodkowo, dość symetryczny, nieposzerzony. Struktury środkowe nieprzemieszczone. Cechy mega cisterna magna- wariant anatomiczny. Okolica przysadki mózgowej; kompleksy nerwów VII, VIII- bez uchwytnych badaniem nieprawidłowości. Zatoki oboczne nosa oraz komórki wyrostków sutkowatych kości skroniowych prawidłowo upowietrzone. Fizjologiczna lordoza odc. szyjnego kręgosłupa zachowana. Wysokość i sygnał trzonów kręgów prawidłowe. Krawędzie trzonów zaostrzone- zwł. dolny odc. C. Umiarkowane zmiany zwyrodnieniowe w stawach m/k. Częściowa dehydratacja krążków m/k, mierne obniżenie wysokości krążków C5- C7. - na poziomie C5/C6 tylna wypuklina krążka m/k z jego niewielką lewostronną ekstruzją- łącznie na ok. 3mm w wym. AP- nerwy rdzeniowe modelowane, wyraźniej po str. lewej. - na poziomie C6/C7 szerokopodstawna, tylna lewostronna przepuklina krążka m/kz jego niewielką ekstruzją- łącznie na ok. 3mm w wym. AP- modelacja nerwu rdzeniowego po str. lewej. Rezerwa płynowa worka oponowego miernie ograniczona w dolnym odc. C. Rdzeń kręgowy bez uchwytnych zmian sygnału. WNIOSKI: dyskopatia w dolnym odc. C, modelacja nerwów rdzeniowych po str. lewej. Obraz struktur mózgowia w granicach normy.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radzę objawy oraz wynik badań obrazowych skonsultować z neurologiem, który po zbadaniu i zapoznaniu się z Pani stanem neurologicznym, postawi przypuszczalne rozpoznanie.