Wynik RTG klatki piersiowej 22-letniej osoby do analizy
Witam. Bardzo proszę o interptetacje badan RTG klatki piersiowej. Przepona i kąty wolne. W VI międzyżebrzu po stronie P delikatne zacienienie miąższu płucnego, powyzej widoczne linijne zacienienie - naczynie tętnicze?, zmienione oskrzele? Poza tym pozostałe części pól płucnych bez świeżych zmian ogniskowych. Serce rtg w normie.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Przy interpretacji badania bardzo ważne jest zamieszczenie informacji z jakiego powodu dane badanie zostało wykonane. Poza tym to jest sam opis, nie ma zdjęcia. Jakie ma Pani objawy? Trudno rozpatrywać to oddzielnie. Proszę z tym wynikiem udać się do lekarza który zna historię choroby i zlecił badanie.
Piotr Pilarski
Witam serdecznie,
taki wynik może wskazywać na zmiany pozapalne. Potrzebne jest odniesienie się do stanu klinicznego.
Pozdrawiam.