Wynik RTG klatki piersiowej w badaniu okresowym
Nadprzeponowo i przysercowo po stronie prawej pasma niedodmy. Witam dzis odebralam wyniki rtg klatki puersiowej. Otoz jest tam napisane NADPRZEPONOWO I PRZYSERCOWO PO PRAWEJ STRONIE PASMA NIEDODMY, POZOSTAŁY MIĄŻSZ PLUCNY BEZ ZAGESZCZEŃ MIĄŻSZOWYCH. Rtg wykonywalam gdyz potrzebne mi bylo do nowej pracy jako badanie okresowe. Czy to cos powaznego? Czy powinnam sie niepokoic?.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Jak pracują Polacy?
400 minut - dokładnie tyle efektywnie pracują codziennie Polacy. To 6 godzin i 40 minut ciężkiej pracy. Na ziewanie, rozmowy z kolegami, a także przerwę obiadową czy kawową pozostaje 100 minut. Wynika z badania instytutu Millward Brown S.A.
Witam. Opisane w rtg zmiany wymagają korelacji z bezpośrednim badaniem klinicznym i ewentualnymi prezentowanymi przez pacjenta dolegliwościami. Proszę zgłosić się do lekarza POZ który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę.