Wynik RTG kręgosłupa 42-letniego mężczyzny
Witam serdecznie. Odebrałem wynik prześwietlenia RTG i nie wiem o co w nim chodzi. Zniesienie lordozy w górnym odcinku kręgosłupa, z niewielkim kifotycznym jego wygięciem w górnym odcinku. Wpuklanie blaszek granicznych trzonów kręgowych. Cechy klinowatego obniżenia wysokości trzonów kręgowych L1 i L2. Zaostrzenia na przednio-bocznych krawędziach trzonów kręgowych. cechy odczynu zwyrodnieniowego w stawach m-k. Od kilku dni ból jest nieustanny. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam Andrzej R.

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podany wynik wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Takie nieprawidłowości jak najbardziej mogą być przyczyną opisanych dolegliwości. Sugeruję konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu, który wdroży właściwe leczenie.