Wynik sekcji zwłok do analizy

Witam otrzymałam opis sekcji zwłok mojego męża czy mógłby któryś z lekarzy bardziej prosto opisać mi te wyniki? Cechy krwawienia podpajęczynówkowego i dokomoroweg? rozerwanie prawej kopuły przepony, z częściowym przemieszczeniem wątroby do prawej jamy opłucnowej i niedodmą płuca prawego? Niewielkie zmiany miażdżycowe naczyń tętniczych? obrzęk mózgu? poprzeczne złamanie podstawy czaszki szczelina złamania biegnie od podstawy prawej do lewej piramidy kosci skroniowej poprzez trzon kosci klinowej?

Aleksander Ropielewski

Zgon nastąpił w wyniku masywnych obrażeń wielonarządowych. Uszkodzenu uległy struktury kostne, naczyniowe i nerwowe twarzoczaszki oraz przepona i organy klatki piersiowej i wątroby. Nie sposób ocenić jednoznacznie, które z uszkodzeń doprowadziło do zgonu. Potencjalnie każde z nich występujące osobno mogło spowodować zgon.