Wynik spirometrii u 38-latka

Witam, Czy jest powód do obaw? Mam 38 lat i wyniki spirometrii: FEV1/VCmax 58%, FEV1 61%, FVCEX 108%, MEF50 23%, VC 96%. Krótki opis: Zaburzenia wentylacji o charakterze obturacji umiarkowanego stopnia. Gdzie leży przyczyna w płucach czy oskrzelach? Proszę o podpowiedź. W którym kierunku powinna iść dalsza diagnostyka?

Lek. Tomasz Budlewski

Bardziej oskrzela. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Konieczne jest poznanie większej ilości informacji medycznych aby móc coś więcej powiedzieć.