Wynik TK i guzki a operacja
DOBRY WIECZÓR PANIE DOKTORZE.CZY MÓGŁBY PAN ODP CZY JEST TO COŚ BARDZO POWAŻNEGO.WYNIK TK WIELOPOZIOMOWE GUZKI SCHMORLA,OGNISKA NIECO ROZRZEDZONEJ STRUKTURY KOSTNEJ W KOŚCI BIODROWEJ PRAWEJ 5 I 7MM O NIEJASNYM CHARAKTERZE. NA POZIOMIE L4/L5 SZEROKOPODSTAWNA PRZEPUKLINA MATERIAŁU TARCZY MIĘDZYKRĘGOWEJ,TYLNO-CENTRALNA.NIECO EKSCENTRYCZNA W STRONĘ LEWĄ,UCISKAJĄC WOREK OPONOWY NA TYM POZIOMIE.TYLNE UWYPUKLENIE TARCZY M/K NA POZIOMIE L5/S1.CZY POTRZEBNA JEST OPERACJA????BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ODP.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, guzki Schmorla na które zwraca Pani uwagę jest wynikiem bardzo powszechnej choroby zwyrodnieniowej i nie są one wskazaniem do operacji. Mogą One powodować dolegliwości bólowe, jednakże leczenie choroby zwyrodnieniowej obecnie ogranicza się do stosowania doraźnych środków przeciwbólowych oraz fizykoterapii. Pozdrawiam