Wynik tomografii komputerowej kręgosłupa 38-letniej kobiety
witam,wynik tomografii:na poziomie L4-L5 centralno-lewoboczna protruzja jadra miazdzystego na glebokosc 0,9cm z uciskiem na worek oponowy i korzenie nerwowe.na poziomie L5-S1 centralne uwypuklenie krazka miedzykregowego na glebokosc 0,7cm z uciskiem na worek oponowyPoprosze o odpowiedz wytlumaczenieOla

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii.
Sugeruję udanie się do lekarza prowadzącego w celu konsultacji i włączenia leczenia.
Pozdrawiam.