Opis wyniku tomografii komputerowej kręgosłupa
witam miałam robiony tomograf komputerowy oto opis na poziomie L3-L4centralna protruzja tarczy na ok.4mm z modelowaniem worka oponowego,obnizenie wysokosci przestrzeni miedzykregowych L4-L5 i L5-S1.objaw prozniowy w tarczy L5-S1.na poziomie L4-L5 szerokopodstawna centralna protruzja tarczy na ok.6,5mm z uciskiem worka oponowego i spłycenie zachyłków bocznych krawedzi trzonów kregów -modelowane korzenie L4.na poziomie L5-S1centralna protruzja tarczy na ok 5mm i osteofitytylno-bocznych krawedzi

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości wskazują na nasiloną chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Wynik powinien zostać oceniony w oparciu o szczegółowe dana kliniczne. Sugeruję zatem konsultację z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.