Szerokopodstawne uwypuklenie tarczy międzykręgowej na osteofitach
Witam serdecznie odebralem wlasnie wynik Tk kregoslupa ledzwiowego...Na operowanym poziomie L5-S1 w 2001roku widoczna szerokopodstawne uwypuklenie tarczy miedzykregowej na osteofitach na 3mm modeluje nieco worek oponowy ktorego wymiar strzalkowy w lini pośrodkowej wynosi 10.5mm.Zmiany splycają zachyłki korzeniowe i otwory miedzykregowe.Na poziomiie L4-L5-S1 szerokopodstawna protruzja tarczy miedzykręgowej na 5mm modeluje worek oponowy którego wymiar strzalkowy w lini pólśrodkowej wynosi 9mm.Zmiana zwęża zachylki korzeniowe i spłyca otwory mięzykręgowe.Dodatkowo na poziomie L4-L5 pogrubiałe więzadła żółte od boku modelują wotrk oponowy którego wymiar poprzeczny wynosi 9mm.Na poziomie L3-L4 i L2-L3 uwypuklenia tarcz miedzykregowych 3mm.modelują przednia powierzchnię worka oponowego.Czy po tylu latch od ostatniej operacj w 2001 roku czeka mnie ponowna?mam okropne bóle na dodatek 7 miesiecy temu mialem operacje kregoslupa szyjnego wielozpoziomowa ze stabilizatorem i implantami .Prosze o odpowiedz czy konsultacja neurochirurga jest konieczna odnosnie kregoslupa ledzwiowego?Z wyrazami szacunku..Mirek

MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Na podstawie samego opisu badania nie można dokonać kwalifikacji do zabiegu. Wskazana jest wizyta u specjalisty neurochirurga.