Szerokopodstawne uwypuklenie tarczy międzykręgowej na osteofitach

Witam serdecznie odebralem wlasnie wynik Tk kregoslupa ledzwiowego...Na operowanym poziomie L5-S1 w 2001roku widoczna szerokopodstawne uwypuklenie tarczy miedzykregowej na osteofitach na 3mm modeluje nieco worek oponowy ktorego wymiar strzalkowy w lini pośrodkowej wynosi 10.5mm.Zmiany splycają zachyłki korzeniowe i otwory miedzykregowe.Na poziomiie L4-L5-S1 szerokopodstawna protruzja tarczy miedzykręgowej na 5mm modeluje worek oponowy którego wymiar strzalkowy w lini pólśrodkowej wynosi 9mm.Zmiana zwęża zachylki korzeniowe i spłyca otwory mięzykręgowe.Dodatkowo na poziomie L4-L5 pogrubiałe więzadła żółte od boku modelują wotrk oponowy którego wymiar poprzeczny wynosi 9mm.Na poziomie L3-L4 i L2-L3 uwypuklenia tarcz miedzykregowych 3mm.modelują przednia powierzchnię worka oponowego.Czy po tylu latch od ostatniej operacj w 2001 roku czeka mnie ponowna?mam okropne bóle na dodatek 7 miesiecy temu mialem operacje kregoslupa szyjnego wielozpoziomowa ze stabilizatorem i implantami .Prosze o odpowiedz czy konsultacja neurochirurga jest konieczna odnosnie kregoslupa ledzwiowego?Z wyrazami szacunku..Mirek

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie samego opisu badania nie można dokonać kwalifikacji do zabiegu. Wskazana jest wizyta u specjalisty neurochirurga.