Wynik USG jamy brzusznej 67-latka
Wynik USG; wątroba o niejednorodnej gruboziarnistej strukturze bez zmian ogniskowych.Gruczoł krokowy o wym. 45x46x44.Co oznacza ten wynik? Nadmieniam,że 8 lat temu usunięto nerkę z powodu guza złośliwego.Bardzo proszę o odpowiedz.Wyniki w normie,pozostało do zrobienia wynik PSA i próby wątrobowe.

MĘŻCZYZNA, 67 LAT ponad rok temu
Witam,
prawdopodobnie jest to wynik stłuszczenia wątroby. Warto zmienić dietę na ubogotłuszczową, uregulować masę ciała i zwiększyć aktywność fizyczną.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowak-Musiej