Wynik USG tarczycy 28-latki do analizy
usg tarczycy Pp wypełnia zmiana nonoechogeniczna ze zwyrodnieniami płynowymi o naczyniami mieszanymi x45mm przemieszcza tchawice na lewo PP;26x32x48mm Lp;14x11x27 Wskazania bac

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
Proszę wykonać BACC zmiany (biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana) według zaleceń i skontaktować się z endokrynologiem, który zaleci Pani dalsze postępowanie. Warto oznaczyć również TSH i FT4 we krwi. Jeśli opisano przemieszczenie tchawicy, to najprawdopodobniej trzeba będzie usunąć zmianę, ale proszę wcześniej skonsultować się z endokrynologiem, bo konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu i zbadanie Pani.
Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz