Wynik USG tarczycy i zmiana normoechogeniczna

usg PP;26x32x48mm Lp;14x11x27 wypełnia zmiana normoechogeniczna ze zwyrodnieniami płynowymi mieszanymi co to znaczy czy to moze byc nowotworowe wezły szyjne prawidłowe

Dzień dobry,

Niestety nie podała Pani wymiarów zmiany. Proszę skonsultować ze swoim endokrynologiem, czy zmiana kwalifikuje się do biopsji. Jeśli tak, to należy ją wykonać, aby "mieć spokojną głowę", dalsze postępowanie wg zaleceń Pani endokrynologa, w zależności od wielkości zmiany, wywiadu rodzinnego itd.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz