Wyniki badań 8 tygodni po porodzie

Mam 27 lat. Od 8 tyg. jestem mamą. W ciąży miałam cukrzycę, unormalizowaną dietą. Ciążę zakończono w 37 tyg. cesarskim cięciem z powodu stanu przedrzucawkowego (ciśnienie 180/120 oraz białko w moczu 30mg/dl). Oto wyniki badań: krzywa cukrzycowa z 75g glukozy (6 tyg. po porodzie): na czczo - 99 po 1 h - 170 po 2 h - 149 parametry wątrobowe 8 dni po porodzie: ALAT 57 AspAT 43 LDH 452 22 dni po porodzie: ALAT 115 AspAT46 LDH 359,9 42 dni po porodzie: ALAT 118 AspAT 68 LDH 372 Czy to złe wyniki?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik OGTT wskazuje na stan przedcukrzycowy o nazwie nieprawidłowa tolerancja glukozy ponieważ poziom glukozy w 2h był powyżej 140. Natomiast z wyników prób wątrobowych wyniki ALAT i AspAT sa zbyt wysokie. Zalecam wizyte u lekarza prowadzącego celem oceny Pano stanu zdrowia i wyników. Pozdrawiam