Wyniki badań a neuropatia cukrzycowa

Leczę się na CUKRZYCĘ typu 2 od 2009r byłam leczona diaprel 50mgi glucophage 500mg 2 tab.cztery dni temy zmieniono mi leczenie 1x30mg diaprel 3x1po jedzeniu siofor 500mg bo było ze mną zle działy sie ze mną dziwne rzeczy to bylo nie do zniesienia,zimno gorąco bol oddawanie mocze bar,częste w bar,duzych ilosciach.zrobiłam badania .mor.względna.ALT 51.eGFR 62,1,SOD 142.POT.4,4.PH MOCZU 7.LEUKOCYTY 2-4 w pol widz.HbA1C 6,6.CO MAM ROBIĆ?CZY TO JEST NEUROPATIA CUKRZYCOWA?

Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.

Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.

Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli