Wyniki badania biopsji gruboigłowej Papilloma intraductale mammae

Witam Dziś odebrałam wyniki badań biopsji gruboigłowej, a że teraz nadszedł okres świateczny nie mam możliwości dostać sie do lekarza, który zinterpretowałby te wyniki. Rozpoznanie patomorfologiczne to Papilloma intraductale mammae (brodawczak wewnątrzprzewodowy) B2. Jaka jest inwazyjność tego nowotworu? Jakie leczenie powinno zostać zastosowane? Z góry dziękuję za odpowiedź

Aleksander Ropielewski

B2 oznacza nowotwór łagodny. Leczeniem z wyboru jest leczenie chirurgiczne ponieważ może on z czasem przerodzić się w nowotwór złośliwy.