Wyniki badania długości szyjki macicy w 18 tygodniu ciąży

Witam, w 18 tyg. ciąży (po 8 dniach leżenia i wstawaniu tylko do toalety i po to aby coś zjeść) podczas usg lekarz stwierdził, że moja szyjka ma długość 44 mm. Lekarz nie zalecił leżenia, a jedynie oszczędny tryb życia. Po 16 dniach podczas kolejnego usg szyjka miała długość 39 mm. USG robione było przez innego lekarza na innym sprzęcie. Czy to oznacza, że szyjka już się skraca? Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Wizytę u swojego lekarza prowadzącego mam za tydzień. Pozdrawiam, Agnieszka

Długość 44 mm i 39 mm jest prawidłowa i nie ma powodu do niepokoju. róznica może być spowodowana sposobem mierzenia a nie sprzętem.