Wyniki badania tarczycy w normie a zgrubienie na szyi

Witam, mam 25lat(kobieta)właśnie odebrałam wyniki tsh 1,363uIU/ml i FT4 1,02 ng/dl czyli w normie, jednak w dolnej części szyi odkąd pamiętam występuje zgrubienie(fałdka)-jestem szczupłą osobą- wiele osób w tym lekarz rodzinny sugerował, że jest to niedoczynność. Czy jest możliwość występowania niedoczynności jeśli wyniki są w normie? Czy to zgrubienie może zwiastować inne schorzenie?

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej możliwe jest występowanie wola tarczycy przy eutyreozie (prawidłowym wydzielaniu hormonów). Bez przeprowadzenia badania nie wiem jednak czy powiekszona jest u Pani tarczyca czy może np. występuje przetrwały płat piramidowy).