Senność i suche włosy oraz wyniki badań tarczycy

Od pewnego czasu jestem strasznie senna, potrafię spać nawet 15 godzin także w trakcie dnia. Nie mam siły a wcześniej byłam aktywna. Mam suche włosy, jestem blada. Od 7 miesięcy przytyłam 15 kg mimo iż zdrowo się odżywiam. Mam nieregularne miesiączki, które dotychczas były jak w zegarku. Są obfite. Wyniki badań: USG płat prawy 49x17x15 lewy 47x14x13. Objętość prawego 6,6 ml, lewego 4,5 ml TSH 3cia generacja 1,87uIU/ml , FT3 (ACCESS) 3,53 pg/ml , FT4 (ACCESS)1,16 ng/dl . Czy są prawidłowe?

Witam,

Z podanych przez Panią wyników badań wynika,że przyczyną Pani dolegliwości nie jest tarczyca, która jest w stanie eutyreozy - tzn. prawidłowo wydziela hormony. Wyniki są jak najbardziej prawidłowe. Również objętość tarczycy jest w normie - u kobiet do 18-20 ml. Proszę oznaczyć sobie morfologię oraz poziom żelaza i kortyzolu we krwi rano na czczo, najpóźniej o godz. 8:00. Warto, aby zbadał Panią lekarz i ew. wtedy zaleci jakieś dodatkowe badania, które ułatwią postawienie ostatecznego rozpoznania.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz