Wyniki krwi i moczu w 12 tygodniu ciąży

Bardzo proszę o interpretację wyników: krwinki białe 12,9, płytki krwi 48, MPV 13,9, PDW 23,6, P-LCR 55,2, PCT 0,07, LEUKOCYTY 63,9, BAKTERIE 1364,3. Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w Pani wynikach niepokojąca jest mała liczba płytek krwi, nieprawidłowe są również szczegółowe parametry płytek krwi, proponuję szybką wizytę u hematologa.

Badanie moczu przedstawiła Pani bardzo skąpo, wstępnie mogę powiedzieć, że mamy cechy infekcji dróg moczowych, wskazane jednak byłoby podanie całego wyniku moczu dla prawidłowej jego interpretacji. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego, który zleci posiew moczu i odpowiednie leczenie. Nieznacznie podwyższona liczba białych ciałek krwi może wiązać się ze stanem zapalnym.

Pozdrawiam.