Wyniki krzywej cukrowej u 37-latka

Witam serdecznie! Robiłem krzywą cukrową (75 g) trzypunktową i wynik był: 121 na czczo, 261 po 1h i 169 po 2h. Po paru miesiącach robiłem krzywą dwupunktową i było na czczo 111 a po 2h 147. Czy wynik 261 po 1 godzinie OGTT 75 gramów świadczy o cukrzycy?

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższe wyniki świadczą o nieprawidłowej tolerancji glukozy. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu lekarskim zostanie ustalone odpowiednie postępowanie terapeutyczne.