Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki laboratoryjne poza normą

Witam. Dziś moja mama odebrała wyniki laboratoryjne i chciałabym się zapytac , ćzy są powody do niepokoju. Mocznik wybiega ponad normę . Na wynikach jest napisane , ze norma to 13-43 mg/dl , a u mojej mamy jest 88.2 . ALAT , ASPAT , Kreatynina i Potas równiez są za wysokie . Poza tym moja mam choruje na anemię i nadcisnienie. Wczoraj była u lekarza i dostała skierowanie do szpitala, lekarz wspominał nawet o dializie. Czy są powody do niepokoju ? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Bandażowanie łokcia

Dzień dobry,

Nie podała Pani wartości kreatyniny, ale jeśli lekarz wspominał o dializie, to najprawdopodobniej mama ma niewydolność nerek, która na tym etapie kwalifikuje się do dializ. Warto ustalić przyczynę i dowiedzieć się, czy będzie musiała być przewlekle dializowana, czy nie.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0

Uszkodzenie nerek i wątroby. To brzmi niepokojąco ale dopiero szpitalu rozstrzygnie

Specjalista chorób wewnętrznych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Boreliozy i Chorób Odkleszczowych (ILADS). Specjalizuje się głównie w leczeniu przewlekłych infekcji oraz chorób odkleszczowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy