Wyniki laboratoryjne poza normą

Witam. Dziś moja mama odebrała wyniki laboratoryjne i chciałabym się zapytac , ćzy są powody do niepokoju. Mocznik wybiega ponad normę . Na wynikach jest napisane , ze norma to 13-43 mg/dl , a u mojej mamy jest 88.2 . ALAT , ASPAT , Kreatynina i Potas równiez są za wysokie . Poza tym moja mam choruje na anemię i nadcisnienie. Wczoraj była u lekarza i dostała skierowanie do szpitala, lekarz wspominał nawet o dializie. Czy są powody do niepokoju ? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Dzień dobry,

Nie podała Pani wartości kreatyniny, ale jeśli lekarz wspominał o dializie, to najprawdopodobniej mama ma niewydolność nerek, która na tym etapie kwalifikuje się do dializ. Warto ustalić przyczynę i dowiedzieć się, czy będzie musiała być przewlekle dializowana, czy nie.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz