Wyniki morfologii u 55-letniej kobiety z wrodzoną anemią

Witam! Jestem 55letnią kobieta. ostatnio robiłam badania ( tak, dla siebie). Zaniepokoiła mnie morfologia. Mam wrodzoną anemie. Oto one: MCV 76,2fi MCH 25,2 fmol PDW 17,3 fi Reszta mieści się w normie. Czy takie wyniki niepokojące? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie. Olga S.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by wiarygodnie zinterpretować podane wyniki nie znając wartości pozostałych parametrów czerwonokrwinkowych. Sugeruję zatem konsultację z lekarzem POZ, który oceni pełny wynik morfologii.