Wyniki testu na HPV a możliwość raka

Witam Jestem Ania mam 20 lat W zeszłym roku zachorowalam na HPV miałam poprzez wypalanie usuwane kłykciny nikt jednak nie zrobił mi żadnych badań oprócz cytologi która wyszła dobrze . wczoraj odebrałam wyniki testu na HPV i okazało się że jestem już przewlekle chora nie wiem co robić czy są jakieś sposoby czy będę już tym zarazac całe życie? Oto wyniki Wykryto mRNA onkogenow e6/e7 wirusa HPv genotyp 31 Jest duża możliwość raka??

Piotr Pilarski

Jest to wirus który w przyszłości może przyczynić się do rozwoju raka szyjki macicy dlatego powinna Pani regularnie wykonywać cytologię co najmniej co 3 lata. Może Pani teraz zakażać.

Pozdrawiam.