Wyniki tomografii komputerowej kręgosłupa 49-letniej osoby

Witam. Mój wuja był na badaniu Tomografii Komputerowej kręgosłupa. Opis: Kręgosłup lędźwiowy bez kontrastu Skrzywienie w prawo odcinka lędźwiowego kręgosłupa z zaostrzeniami krawędzi trzonów L1, L3 i L4. Wielokomorowa torbiel przy krawędzi przedniej - górnej trzonu L4. Przepuklina centralno - boczna prawa na wysokości L5 - S1. W związku z tym chcę zapytać, czy jest konieczność operacji i jakie skutki uboczne niesie za sobą operacja?

Lek. Tomasz Budlewski

Co do operacji zależy ona od objawów. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po badaniu oraz łącznej analizie wykonanego TK kręgosłupa będzie można zdecydować o odpowiednim postępowaniu.