Wyniki w kierunku toksoplazmozy w 11 tygodniu ciąży

Witam serdecznie ostatnio robiłam badania w kierunku toksoplazmoz będąc w 11tc i wyniki są następujące Igg 189.1IU/ml i Igm 1.5 index czy to oznacza że mam toksoplazmoze

witam,
wynik oznacza że przebyła Pani to zakażenie już dawno i nie ma niebezpieczeństwa dla płodu.
Czy w klasie IgM było oznaczenie? ten podwyższony wynik oznaczałby świeże zakażenie i ryzyko dla płodu