Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki wymazu z ropnia u dziecka

witam prosze o informacje mam m-c dziecko po nacieciu ropnia okoloodbytniczego zastsowano miejscowe leczenie i syntarpen,wyniki wymazu z ropnia-1 Escrocha coli,2 Klebsiella pneumoniae spp pneumoniae(+).Przepisano do stosowania Bactrim.Prosze napisac czy bakterie zagrazaja zyciu malenstwu czy mozna sie nimi zarazic jak pozbyc sie ich z organizmru.pobrac krew,mocz,czy inny wymaz w celu sprawdzenia czy nadal jest w organizmie,dziekuje
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Przekarmianie dzieci

Szanowna Pani,
Syntarpen ma spectrum działanie skierowane szczególnie przeciwko bakteriom Gram dodatnim. Wychodowane bakterie mogą wiec być niewrażliwe na ten antybiotyk. Włączony bactrim może pomoc ale być może trzeba mimo wszystko kontynuować leczenie miejscowe tylko z zastosowaniem innego antybiotyku. Takie maści są.
Utrzymywanie takiego źrodła infekcji nie jest pożądane. Trzeba to bezwzględnie do końca wyleczyć.
Z poważaniem,
J.Zachwieja

Specjalista w dziedzinie nefrologii, hipertensjologii, pediatrii i nefrologii dziecięcej. Wojewódzki konsultant w dziedzinie nefrologii dziecięcej. Pełni funkcję Zastępcy Kierownika Kliniki Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0

wraz z wymazem powinna Pani dostać antybiogram czyli wrażliwość bakterii na poszczególne antybiotyki, jeśli bakterie są wrażliwe na bactrim leczenie powinno być skuteczne. Nie mniej po zakończeniu leczenia warto skontrolować dziecko u lekarza i ustalić ewentualne dalsze badania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy