Wyniki wymiarów pęcherzyka ciążowego i zarodka

Witam mam pytanie na robionym usg wyszlo ze pęcherzyk ciażowy wynosi 41,7 mm i odpowiada 9tydz1dzien ciazy natomiast zarodek wynosi 36mm i odpowiada on 10 tydz 3dzien ciazy. Prosze Mi powiedziec czy to coś niepokojącego? taka rozbieznosc miedzy tygodniami pecherzyka a zarodka? i czy wielkość nie jest za mala? rożnica wynosi 5 mm. Prosze o szybką odpowiedz bo bardzo sie martwie to moja 2 ciaza, 1 zakonczyla sie poronieniem:(

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, takie rozbiezności zdarzają sie czesto i nie jest to powód do nadmiernego niepokoju. Wielkość jest odpowiednia do długości trwania ciąży. Zalecam oczywiście regularne kontrole u ginekologa i w razie dodatkowych watpliwosci konsultacje. Pozdrawiam