Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wypadanie włosów a ból skóry głowy

nie wiem jakie są przyczyny mojego wypadania włosów ,oraz przerzedzonej górnej partii przy czole.Czesto również boli mnie w tym miejscu skóra głowy,jak bym miała związane włosy,czego nie robię.Byłam u wielu dermatologów,robiłam czeste badania ,brałam różne specyfiki,które mi nie pomagały.Nie farbuję już przez to włosów ,stosuję preparaty bez sylikonów i sls,olejuję włosy raz w tygoniu.Stan się jednak pogarsza ,a trwa już 4lata.Co moję jeszcze zrobić proszę o poradę
KOBIETA ponad rok temu

Znamiona barwnikowe

Większość z nas ma charakterystyczne znamiona barwnikowe na ciele - jedni kilka, inni kilkaset. Są one niegroźne, chociaż może się zdarzyć, że rozwinie się z nich nowotwór.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam!
Niestety trudno zaproponować Pani jakąkolwiek dalszą diagnostykę nie znając szczegółowych danych dotyczących wykonanych dotychczas badań. Proszę jednak pamiętać, że wśród klasycznych metod stosowanych w diagnostyce chorób skóry owłosionej głowy, poza badaniem klinicznym, są:
- ocena dobowego wypadania włosów,
- test mycia,
- test pociągania,
- ważenie włosów,
- trichogram.
W diagnostyce trichologicznej najważniejszą oceną jest zaś ocena histopatologiczna.
Czy miała Pani wykonane wszystkie te badania? Jeśli nie, proszę skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, który pokieruje dalszą diagnostyką.

0

Witam, niestety nie mogę jednoznacznie podać diagnozy. Wiele moich pacjentek borykających się z takim problemem chorowało przez lata na łojotokowe zapalenie skóry. Nawet niewielki stan zapalny trwający kilka lat podrażnia receptory czuciowe w skórze i wywołuje nadwrażliwość czyli przeczulicę. Zastosowane leczenie przeciwgrzybicze lekiem doustnym podawanym przez kilka tygodni rozwiązywało problem. Polecam skontaktować się z jakimś dociekliwym dermatologiem, który na pewno Pani pomoże. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy