Wypadanie włosów a pasożyty

prosze o odpowiedz jaka moze byc przyczyna wypadania wlosow ?czytalam ostaio ze moga rowniez je poglebiac pasozyty ,niesety mam kota w domu i prawdopodobnie moze tez jestem nosicielem jakiegos psozyta ale nie wiem na jakie badnie mam sie udac i na jakiego pasozyta ,zaznacze ze na wypadanie wlosow zrobilam juz wszystkie badanie lacznie z tarczyca zaywal witaminy od 3 miesiecy i ostatnia deska ratunku to pasozyty .badania nie sa tanie i pytanie na jaki rodzaj pasozytow ma zwrocic uwage.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wypadanie włosów może być związane z zarażeniem pasożytniczym, lecz jest to sprawa nieczęsta jednak. Może udać się jednak Pani do lekarza chorób zakaźnych w celu wykonania ewentualnych badań. Można także na początek wykonać morfologię krwi z rozmazem oraz poziom przeciwciał IgE. Pozdrawiam.