Wypadnięty krążek. Jak postępować w takiej sytuacji?

Witam! Używam krążka prawie od dwóch lat wyjmuję i wkładam go regularnie. W piątek odbyłam stosunek z chłopakiem, a dwa dni później krążek mi wypadł i włożyłam go, mniej więcej, po 6 godzinach. W tym czasie nie odbywałam stosunku. Czy istnieje możliwość, że jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Nie napisała Pani, w którym tygodniu doszło do wypadnięcia krążka. W przypadku wypadnięcia krążka należy opłukać go w zimnej wodzie i założyć ponownie w pierwszym i drugim tygodniu. Jeśli założono go do trzech godzin od wypadnięcia nie są potrzebne dodatkowe metody antykoncepcji. Powyżej trzech godzin, zaleca się stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych przez 7 dni. Zaś w trzecim tygodniu, w przypadku pozostania krążka powyżej trzech godzin poza pochwą nie należy zakładać go ponownie a rozpocząć wcześniej siedmiodniową przerwę.