Wyprysk skórny na dłoni po porodzie

Rok i siedem miesięcy temu urodziłam drugie dziecko i od tamtej pory zaczął się problem z moimi dłońmi a szczególnie prawej.Byłam u wielu lekarzy i wszyscy stwierdzili że to wyprysk skórny.Wypisywane były różne maści kremy i tabletki które pomagały tylko na chwilę.Wspomnę tylko że przy pierwszym dziecku tego nie było.Czy jest jakiś lek który pomoże na dłużej?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety w ramach porady internetowej nie ma możliwości oceny opisanych przez Panią zmian, co wyklucza możliwość potwierdzenia diagnozy wyprysku skórnego. Jeśli jednak wielu lekarzy postawiło takie rozpoznanie, to najprawdopodobniej jest to wyprysk skórny. Niestety w opisie nie zamieściła Pani informacji szczegółowych jakie leki Pani stosowała. Trudno zatem ocenić jakie inne preparaty można Pani polecić. Ogólnie mówiąc leczenie wyprysku skórnego polega przede wszystkim na wyeliminowaniu, jeśli to tylko jest to oczywiście możliwe, czynników alergennych. Proszę się zatem zastanowić czy wraz z narodzinami dziecka nie zaczęła Pani stosować nowych kosmetyków, środków piorących, mydeł, itd. W celu łagodzenia objawów stosowane są natomiast:
- preparaty antyhistaminowe,
- kortykosteroidy,
- bardzo uważna pielęgnacja i natłuszczanie skóry,
- noszenie delikatnej, najlepiej bawełnianej odzieży.

Witam,
proszę spróbować:
1. montelukast 10 mg na noc
lub
2. neotigason 10 mg na dobę.
należy jednak bardzo poważnie rozważyć zasadność stosowania tego drugiego, jest obciążający.
Pozdrawiam