Wypukłe podbrzusze, zaparcia i ból pleców

Witam, moje objawy od paru dni to: wypukłe podbrzusze, zaparcia, ból (jelit?) przy siadaniu, ból pleców w dolnej części, zmęczenie. Czy zaparcia mogły spowodować uwypuklenie podrzusza? Co moje objawy mogą jeszcze oznaczać? Z góry dziękuję za odpowiedz Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Bóle brzucha i zaparcia powinny zostać poddane diagnostyce.
Przyczyn może być bardzo wiele.
Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, który przeprowadzi badanie kliniczne i przeanalizuje występujące objawy, a także jeśli uzna za konieczne - zleci dodatkowe badania.