Wypuklina krążka międzykręgowego, która uciska na worek oponowy, modeluje korzenie nerwowe oraz dyskretnie zwęża oba otwory międzykręgowe
Witam. Mam niespełna 20 lat. Proszę o interpretacje opisu z badania MR kręgosłupa szyjnego. Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykazuje spłycenie lordozy szyjnej. Na poziomie C5/C6 obecna jest wypuklina krążka międzykręgowego,która uciska na worek oponowy,modeluje korzenie nerwowe oraz dyskretnie zwęża oba otwory międzykręgowe. Poza tym innych cech ucisku na struktury wewnątrz kanałowe nie wykazano.Sygnał trzonów kręgowych i krążków międzykręgowych jest prawidłowy.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Wskazana jest wizyta u lekarza.