Wypukłość po uderzeniu i otarciu nogi

Witam, wczoraj uderzyłem (otarłem) sie dosc mocno w udo dokładniej okolice M.obszerny boczny miejsce uderzenia natychmiast stało się czerwone i trochę wypukłe ,na drugi dzień myślałem, że będe miał ogromnego fioletowego siniaka, ale nic takiego nie było. Miejsce uderzenia trochę boli, ale nogą mogę normalnie ruszać. Czy to cos poważnego?

Witam!
Obrzęk, zaczerwienienie i ból to normalna reakcja na silny uraz. Utrzymywanie się bólu kilka dni po uderzeniu również nie jest niepokojące. Możliwe, że doszło do wynaczynienia krwi w głębszych tkankach. W takim przypadku może się zdarzyć, że "siniak" pojawi się z opóźnieniem, a nawet w innej lokalizacji niż miejsce urazu. Proszę się nie niepokoić jeśli pojawi się taki "spełzający" po nodze siniak. Wiąże się to z przemieszczaniem się wynaczynionej krwi wśród tkanek zgodnie z siłą ciążenia. Może Pan zastosować miejscowo dostępne bez recepty maści lub żele na urazy (w wyborze pomoże farmaceuta). W razie gdyby dolegliwości bólowe nie zmniejszały się, a zwłaszcza jeśli nasilałyby się, proszę udać się do lekarza.