Wyraźne zmniejszenie i zwiotczenie penisa - co się dzieje?

Mam 47 lat. Od około dwóch lat zauważyłem wyraźne zmniejszenie i zwiotczenie penisa. Podczas stosunku niewiele się poprawia. Czuję się jak mały chłopczyk. Skąd taka zmiana? Czyżby to już ten wiek? Nie mam problemów z oddawaniem moczu, a jedyne leki jakie biorę, to na zgagę. Pracuję fizycznie. Czy jest jakaś szansa na zmianę?
47 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Zaburzenia erekcji mogą być następstwem fizjologicznych procesów związanych ze starzeniem lub też mogą powstać na podłożu zaburzeń psychicznych, lub chorób organicznych.
W Pana wieku należy zastanowić się nad czynnikami psychiczno-organicznymi, a dopiero po wykluczeniu tych przyczyn przypisać erekcji związek z wiekiem.
Spośród chorób, mogących wywoływać zaburzenia erekcji, należy uwzględnić: cukrzycę, choroby serca, nadciśnienie tętnicze, stwardnienie rozsiane, depresję.
Proponuję skonsultować problem z urologiem w celu diagnostyki, a także ewentualnego wdrożenia leczenia.
Redakcja abcZdrowie.pl