Wyrostki na przedsionku pochwy

witam serdecznie, u przedsionka pochwy zauwazyłam wyrostki, balam sie ze to hpv. 1. lekarz oznajmił ze mam sie nie przejmowac.Zrobilam test na typ 6,11 oraz najpopularniejsze wysokiego ryzyka-ujemny.Kolejny lekarz uwaza ze wyglada to na kłykciny.Od 2 miesiecy to obserwuje ani nie rośnie ani nie maleje. przy dotyu boli po nałożeniu octu nie bieleje jedynie nabłonek na wargach wiekszych. prosze o rade czy wkonac test na wszystkie genotypy czy jednak leczyc zmiany np. aldara?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza dermatologa i pobrać ewentualnie Wycinek z zmiany