Wyrzucenie półrocznych kurzych jaj a możliwość zarażenia

Wyrzuciłem stare 0,5 roczne kurze jajka do toalety i spuściłem wodę bez zamknietej klapy. Staramy się z żoną o dziecko dlatego chciałem zapytać czy w ten sposób można zarazić się jakąś chorobą typu listeria, toksoplazmoza, salmonella Czy w ten sposób oocysty mogły dostać do całego domu? Jak długo mogą być groźne?
Aleksander Ropielewski

Nie ma ryzyka zakażenia powyższymi patogenami, poniewaź mają one inną drogę transmisji.