Wysepka osteosklerotyczna w przynasadzie kości udowej

Wynik badania MR stawu kolanowego. Wysepka osteosklerotyczna w przynasadzie kości udowej średnicy 6mm.Niewielkie podwyższenie sygnału w centralnej części trzonu kości udowej sugeruje obecność szpiku czerwonego. badanie dotyczy osoby w wieku 17 lat

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ognisko osteosklerotyczne jest to miesjce o gęstszej niż otoczenie budowie kości. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badań.