Wysiłek fizyczny: czy może przyspieszyć okres?

Po długiej nieaktywności fizycznej poszłam na zajęcia fitness- stepu. Był to dla mnie duży wysiłek, który się skończył zakwasami. Dostałam okres z tydzień przed czasem, czy to może mieć jakiś związek?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Na przyspieszenie krwawienia miesięcznego może mieć wpływ wiele czynników. Jednym z nich może być nadmierny wysiłek fizyczny. Rozregulowanie cyklu może powodować również silny stres, przemęczenie, intensywne odchudzanie a także zaburzenia hormonalne. Jeśli problem z miesiączką powtórzy się w następnym cyklu należy udać się na wizytę do lekarza specjalisty ginekologa.