Wysoka gorączka i podwyższone ALT u dziecka

Witam moj syn ma 4 latka i ostatnio przez 3 dni miał wysoka gorączkę która zbijałam czopkami paracytamol 250 i nurofen czopki 125 do tego doszedł katar i kaszel gdy zrobiłam mu badania wyszło że ALT jest podwyższone 69 norma 40 czy to jest niebezpieczne czy muszę sie gdzieś udać dodam że dziecko było mocno osłabione i przez około 4 dni tylko praktycznie jadło czy to powód do niepokoju

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udac się z dzieckiem do lekarza pediatry,. po badaniu będzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępowanie.