Wysoka prolaktyna - czy to skutek stosowania tabletek?

Czy jest szansa, że po odstawieniu jednomiesięcznego stosowania tabletek antykoncepcyjnych (źle dobrane) poziom prolaktyny wyszedł 37,2? Czy jest to po prostu wynik, który może wskazywać na jakieś poważne choroby, o których nie mam pojęcia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
tabletki antykoncepcyjne podnoszą poziom prolaktyny. Trudno określić czy w Pani przypadku po tak krótkim przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych jest wynik ich przyjmowania czy przyczyna leży gdzie indziej.

Zatem warto wykonać ponowne oznaczanie prolaktyny po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli wynik będzie nieprawidłowy konieczne będzie pogłębienie diagnostyki. Dopiero wówczas można będzie powiedzieć co  Pani dolega.

Pozdrawiam