Skutki uboczne tabletek - co robić?

Witam. Mam pytanie. Od ok 3 miesięcy biorę tabletki - Y**. Krwawienia występują dokładnie po 3 tabletce placebo. Są krótsze i nieco skąpsze niż, wcześniej. Zrobiłam dwa testy ciążowe, w różnych odstępach czasowych. W obu wyszedł brak ciąży. Czy możliwe że się pomylił? Podczas stosowania tabletek urosły mi piersi, miewam częste bóle głowy i zmęczenie. Czy są to możliwe skutki uboczne?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Dolegliwości bólowe głowy, zmęczenie oraz powiększenie piersi to działania niepożądane tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli są one bardzo uciążliwe należy zmienić tabletki na inne.
Również jednym z działań tabletek antykoncepcyjnych są krótsze oraz mniej obfite krwawienia. Oczywiście zawsze w takim przypadku należy wziąć pod uwagę ciążę. Jednak w Pani przypadku została ona wykluczona. Zatem nie powinno to Pani niepokoić.
Pozdrawiam