Ciąża czy skutki uboczne tabletek?

Witam, mam pytanie. Otóż stosuję tabletki antykoncepcyjne jednofazowe od 11mcy S*******. Od jakiegoś czasu pobolewają mnie piersi. Mam nabrzmiałe, a do tego w jednym cyklu nie mam w ogóle śluzu, a w jednym jest go bardzo dużo. Moje pytanie brzmi, czy to skutki uboczne tabletek czy jakaś oznaka ciąży? Dodam, że nie pominęłam nigdy żadnej tabletki. Stosuję je w godzinach 9-10 rano i czasem biorę leki ale takie które nie wpływają na te antykoncepcyjne. Czy jeśli mimo wszystko ból piersi jest to czy to czasem też nie oznaka, że tabletki mniej działają? Proszę o odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani objawy mogą być efektem działania tabletek. Mogą być to też efekty przebywanych, delikatnych infekcji dróg rodnych. Jeżeli podejrzewa Pani ciążę zawsze należy przeprowadzić test ciążowy, który jest prosty, tani i skuteczny. Ból piersi może być spowodowany odkładaniem się wody w organizmie i ich nabrzmieniem z tego powodu, co jest częstym działaniem niepożądanym tabletek i świadczy o ich prawidłowym działaniu.

Pozdrawiam serdecznie!