Wysoki cukier na badaniach okresowych

Mój tato ma 56 lat. Niedawno był u lekarza na okresowym badaniu i po zbdaniu cukru okazało sie ze ma wynik 240.... Dziś był u lekarza rodzinnego i Pani Dr zbadała naczczo cukier wynik 245. Przepisała jakieś leli i dała książeczkę z dietą. Nie mówiła nic o monitorowaniu cukru. Nie dała glukometru. Poprostu jestem w szoku. Wydaje mi sie iż 240 to juz jest cukrzyca i trzeba to zbadać a nie odesłać kogoś z receptą.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Należy wykonać test obciążenia glukozą. Na jego podstawie można rozpoznać cukrzycę. Wynik glukozy na czczo zdecydowanie wskazuje na tę chorobę. Musi ona jednak zostać potwierdzona powyższym badaniem. Należy pamiętać, że na czczo oznacza minimum 8 godzin od ostatniego posiłku.