Wysoki poziom LH u 21-latki

Witam. Bardzo zaniepokoiły mnie wyniki z ostatnich badań hormonalnych. Mianowicie, LH wyszło niesłychanie wysokie, 51,4. Czy to jest w ogóle możliwe? Mam zaledwie 21 lat, a wynik kompletnie nie mieści się w normach. Co to może oznaczać? Czym jest spowodowane i jakie mogą być w przyszłości tego skutki? Bardzo proszę o pomoc!

Lek. Marta Gryszkiewicz

Taki wynik wskazuje na fazę owulacyjną cyklu. Wynik dla tej fazy jest w normie. Kiedy wykonywała Pani oznaczenie (w którym dniu cyklu miesiączkowego)? Wyniki badań należy skonsultować z lekarzem, który zlecił ich wykonanie.